Wieść niesie po lesie - Anna Miarczyńska

 

Format: 30 x 34 cm!!!

21 stron opowiadań + 21 kart osobliwych grafik do kolorowania

Oprawiono w spiralę.

 

Więcej szczegółów

Obniżka!

-10,00 zł

59,00 zł

49,00 zł

070

Przywykliśmy traktować przyrodę jako coś trwałego, coś co otrzymaliśmy na zawsze wraz z urodzeniem i co jest niezmienne wokół nas, aż do samego końca naszego pobytu na Ziemi. Tymczasem PRZYRODA jest z jednej strony potężną i nieokiełznaną siłą, a z drugiej stan jej równowagi, dobrego „samopoczucia”, tzw. dobrostan przyrody, to sprawa ulotna i bardzo krucha. Człowiek nieustannie narusza ten dobrostan, przekracza dopuszczalne granice ingerencji i nie zauważa szkód, jakie takim podejściem czyni. Musimy więc uczyć siebie nawzajem i nasze dzieci zupełnie innego, nowego widzenia Przyrody. Przede wszystkim musimy nauczyć się patrzeć na nią jako na Całość, Organizm, Jedność. Mamy tylko jedną Matkę – Ziemię, a ona przez miliony lat wytworzyła wspaniałe, przebogate środowisko przyrodnicze, które wymaga naszej uważności i starannej opieki.

Las jest szczególnie wdzięcznym tematem do takiego nowego, całościowego spojrzenia, bo chociaż składa się z dziesiątków tysięcy żywych bytów – roślin i zwierząt – to stanowi jeden organizm, którego wszystkie elementy są połączone nie mniej ściśle niż części naszego własnego ciała. W Lesie naprawdę działa też niezliczona chmara istot niewidzialnych.

Żyjemy w Królestwie Informacji, która płynie do nas jednocześnie wieloma kanałami poprzez różne media. To bardzo ważne aby słowo drukowane, w takich czasach, pozostało nośnikiem najgłębszych, najbardziej niezbędnych człowiekowi i najwartościowszych treści. Jeśli dodatkowo słowo to jest wzbogacone mądrą grafiką i ciekawymi ilustracjami umiejętnie stwarzającymi wartość dodaną, czytelnik otrzymuje do ręki coś naprawdę wartościowego intelektualnie, co może mu sprawić także dużą przyjemność estetyczną. Taka jest ta książka.

„Wieść Niesie Po Lesie” to książka nie tylko piękna i mądra, z pomysłem, ale przede wszystkim książka bardzo potrzebna. Teoretycznie przeznaczona dla małych dzieci – miała być tylko kolorowanką – jest całościowym przekazem o Człowieku i Przyrodzie, skierowanym do

Czytelnika na każdym poziomie. Przekazem, który niesie wiedzę i jednocześnie porusza emocje. To świeże i rzadkie wciąż jeszcze podejście, gdy chodzi o literaturę dla dzieci. Moim zdaniem powinno być ono w przyszłości powszechne.

Czesław Białczyński

 

  • Autor: Anna Miarczyńska
  • ISBN: 978-83-64818-79-0
  • EAN: 9788364818790
  • Format: 300 x 340 mm
  • Ilość stron: 62 /w tym 21 pięknych obrazów do kolorowania/
  • Oprawa: Spirala